Lampy witrażowe Tiffany 1 plafony witrażowe 2 witraż oświetlenie do salonu placownia witraży Toffany

lampy witrażowe Tiffany




witraz witraże - witraż witraze


„Światło jest cieniem Boga”

                              Platon


Witraż to rzemiosło ale i sztuka. Tajemnicą witrażu jest światło, które potrafi wygrywać na szkle miliony nut, odcieni, blasków.

Witraże to ekskluzywne, ręcznie tworzone przedmioty, indywidualnie przygotowywane dla każdego z osobna. Każde dzieło jest niepowtarzalne. W każdym jest szyk i klasa

Witraż to trwałość. Wykonywane przez nas przedmioty przetrwająWaszych domach dziesiątki lat, przez ten czas nobilitując właściciela.

Od ponad 20 lat wykonujemy nieprzeciętne
witraże oraz lampy Tiffany
, będące replikami lamp Louis’a Comfort Tiffany. Równocześnie tworzymy projekty artystyczne w ramach indywidualnych zamówień. Nasza praca to sztuka użytkowa  powstająca w technice witrażowej.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej internetowej galerii lamp witrażowych. Zobaczycie witraże i lampy Tiffany'ego, które powstałypasji przy zachowaniu najwyższego kunsztu techniki. To przedmioty, które nadadzą nowego blasku Waszym domom. Przystroją wnętrza i wleją w nie jeszcze więcej ciepła.
 

Każdego odbiorcę naszych prac traktujemy indywidualnie dlatego prosimy o kontakt w celu zamówienia bądź konsultacji

Przesyłki zawsze dokonujemy firmą kurierską w profesjonalnych opakowaniach.

 

Data dodania : 2020-10-31

Witraż w nowej odsłonie

Nowoczesne lampy z przezroczystego szkła. Nasze wzory to: „Diament”, „Brylant”, „Trapez”, „Kwadrat” oraz „Snuuker”. Zastosowane szkło uwidacznia żarówkę, co powoduje niepowtarzalny efekt. Prosty geometryczny kształt lampy, wyraźne czarne spoiny, lampy zawieszone są na kablu lub metalowej lince oraz czarnej metalowej podsufitce. Kolor kabla można dobrać według preferencji klienta.

Tego typu lampki atrakcyjnie wyglądają powieszone w rzędzie po dwie, trzy nad stołem, wyspą lub barem.
Proces wykonania naszych lamp industrialnych ze szkła przezroczystego jest oparty na metodzie z XIX wieku stworzoną przez prekursora lamp witrażowych – Louis Comfort Tiffany. Nasze lampy są wykonane zgodnie z zasadami tej techniki. Gwarantuje to trwałość lampy przez wiele lat.


                
                                                               



Data dodania : 2020-01-28

DARMOWA DOSTAWA

Oferta dotyczy wszystkich naszych produktów. Każda zamówiona przez Państwa lampa witrażowa zostanie dostarczona GRATIS. Zatem cena lampy to ostateczny koszt zamówienia. Oferta dotyczy wysyłek krajowych, przy przesyłkach zagrnicznych prosimy o kontakt.

Zapraszamy do oglądania naszych dzieł w
GALERII i zadawania pytań emailowo - 
e-witraze@o2.pl lub telefonicznie - 603-598-852.

 

 

Data dodania : 2020-01-08

Lampy witrażowe Tiffany bardzo charakterystyczne, ze względu na niesamowite bogactwo barw, wzornictwo i ciężkie, stabilne podstawy. Ich historia rozpoczęła się w 1895 roku. Wtedy to Louis Comfort Tiffany stworzył pierwsze swoje dzieła, które bardzo szybko stały się flagowym produktem stylu Art Nouveau, nazywanego w Polsce Secesją. Lampy Tiffany’ ego  wprowadzają magię i piękno witrażowego szkła do wnętrz, niezależnie od tego, czy jest to mała lampa stołowa, duża lampa podłogowa czy podwieszany plafon. Poszukując wyjątkowej lampy witrażowej Tiffany w racjonalnej cenie, zachęcamy do zapoznania się z naszą internetową Galerią. Ponadto klikając poniżej, po prawej stronie w „Czytaj więcej” będą mogli państwo poznać kilka wskazówek dotyczących wyboru idealnej lampy do Waszego wnętrza.


Plafon dzwon promieniePlafon dzwon elipsa
 

Data dodania : 2019-12-10


Coraz bliżej Świąt Bożego Narodzenia.

Na życzenia będzie jeszcze czas ale o wystroju Naszych domów trzeba pomyśleć wcześniej.

Dlatego już dziś przedstawiamy propozycje witrażową na tegoroczne przyozdobienie wnętrz
w świątecznym okresie.

Prezentujemy autorski
„Domek z piernika”, stworzony jednak ze szkła w technice Tiffanego.


 mała lampa witrażowa - domek z piernika

Data dodania : 2014-10-05

Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu relację z procesu tworzenia kolejnej repliki lampy Tiffany'ego w naszej gdańskiej Pracowni Witrazy. Poniżej prezentowana lampa na kloszu przedstawia wzór pawich piór, natomiast podstawa inspirowana jest łąką o wschodzie słońca. W całości witrażowy abażur wraz z mosiężną podstawą tworzą olśniewające połącznie. Wzór lampy powstał na początku XX wieku w nowojorskim Tiffany Studios.

1. Pracę nad każdą lampą witrażową rozpoczynamy od doboru tafli szkła witrażowego. Lampa tiffany to przede wszystkim kolor szkieł, które zarówno w świetle dziennym jak i w blasku żarówki muszą ze sobą współgrać.


pawie oczka, lampa tiffanyszkło witrażowe


2. Pracujemy na podświetlanych blatach, aby cały czas monitorować powstawającą kompozycję i dopasowanie kolorystyczne. Witrażysta dokładnie wycina każdy z 1150 kawałków używając diamentowego ostrza, następnie dokładnie owija każdy kawałek miedzianą taśmą. Pierwszy zarys nowej lampy witrażowej wyłania się.

witraż płaskiwwitraż płaski słońce


3. Wyglądu nabiera witrażowy abażur lampy. Na poniższym zdjęciu w tle po lewej stronie witać trójwymiarowy szkic docelowej lampy - jest to kopyto, na którym układa się poszczególne elementy wzoru.

witraż szklany pawie oczka

 

4. Szkło witrażowe często posiada nierównomierną powierzchnię, grubą fakturę dzięki czemu odbija światło w bardzo efektowny sposób. Czyni to każdą lampę witrażową produktem niepowtarzalnym i unikatowym w skali światowej. Tylko takie dzieła tworzymy w naszej Pracowni w Gdańska aby wzbogacić Państwa domy i wnętrza.

5. Lampa w postaci niezlutowanej, przed nałożeniem na kopyto.

witraż pawie oczka 2witraż pawie oczka


6. Po nałożeniu wszystkich elementów na kopyto są one dokładnie lutowane cyną witrażową aby szkła zostały połączone w całość tworząc klosz. Do wykonania takiej lampy potrzeba wielu metrów lutu, ogromnej precyzji i doświadczenia, by luty były estetyczne.

7. Podstawa tej lampy również jest wyjątkowa. Wyjątkowa, ponieważ pokryta szklaną mozaiką, od której odbija się światło dając niesamowity efekt zachodzącego słońca. Mozaikę zaczynamy wykonywać od podzielenia cieniowanego kawałka szkła na równe części, które zostaną przytwierdzone do podstawy.

8. Kolejnym etapem jest stopniowe doklejanie kolejnych elementów, by finalnie mozaiką była pokryta większa część podstawy.


podstawa lampy witrażowejpodstawa witraża

Data dodania : 2014-06-10

lampka witrażowa na komodęWitraż we wnętrzu może tworzyć magiczną atmosferę pełną ciepła i spokoju, dzielić przestrzeń i modelować jej układ. Różnorodność dostępnych rodzajów szkieł pozwala na stworzenie intymnego klimatu w zaciszu własnego mieszkania. Obecnie witraże montuje się w drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych, szafkach kuchennych i jako przepierzenie między poszczególnymi strefami domu. Klimat, jaki tworzą we wnętrzu zmienia się wraz z porą dnia i roku, pozwalając każdego dnia cieszyć się ich wieloraką naturą. Mogą również zmieniać cechy światła wpadającego do pomieszczenia, nadając mu miękkości, koloru i delikatnego charakteru, będąc równocześnie nieodzowną ozdobą i dziełem sztuki użytkowej oddziałującym wyobraźnię i zmysły.

Lampa witrażowa lub witraż może dodać uroku wnętrzu w stylu klasycznym, wykreować wyjątkowy klimat dawnych lat podczas wydarzeń tematycznych bądź stanowić niepowtarzalny, przykuwający uwagę obiekt dla wnętrza nowoczesnego, na zasadzie kontrastu i efektownego połączenia wydawałoby się niepasujących  do siebie stylów.

Lampa w stylu Tiffany’ego to najbardziej charakterystyczny wytwór secesji i zarazem jedna z pierwszych prób przeniesienia płaskiego witrażu na inne niż okno powierzchnie przedmiotów codziennego użytku – w tym wypadku na element oświetlenia. Dodatkową rewolucją było wykorzystanie metody oprawiania szkła miedzianą taśmą, która dzięki stworzeniu nowych możliwości, prostocie i wytrzymałości  zapewniła sukces Tiffany Studios. Do dziś miedziana taśma witrażowa jest stosowana podczas tworzenia lamp w Pracowni Witraży Wieniawa-Piasecki.

Data dodania : 2011-02-10

duża stojąca lampa witrażowa Tiffany

Zobacz jak powstawała przepiękna lampa witrażowa - Hydrangea Wielka. Lampa ta ma 65cm średnicy i 180cm wysokości. Barwy, wyszukane szkło, wielkość oraz doskonała podstawa - to nasze dzieło. Zobacz fotograficzną relację z procesu tworzenia klikając poniżej, po prawej stronie w ,,Czytaj więcej".

duża stojąca lampa witrażowa Tiffany

Data dodania : 2011-11-06

W ostatnim czasie w Pracowni Wieniawa-Piasecki powstały dwie niesamowite lampy witrażowe. Obie replikami wzorów stworzonych na początku XX wieku w słynnym Tiffany Studio, Louisa Comfort Tiffanego .  Prezentowane lampy bardzo rzadkimi okazami. Niewielu witrażystów potrafiłoby wykonać poniższe działa.

Data dodania : 2011-02-09

Tak powstawała przepiękna lampa witrażowa. Barwy, kształt, skomplikowany wzór i doskonała podstawa - to nasze dzieło.
 


1. Dobór szkieł, dbałość o harmonię kolorów to absolutna podstawa.

szkło do lampy witrażowej przygotowanie witraża

2. Z tak dobranych szkieł należy wyciąć każdy z 1041. elementów. Każdy element trzeba wyszlifować i okleić miedzianą taśmą. Dopiero po powyższym można ułożyć elementy, dobierając je tak aby uzyskać doskonałe przebarwienia


                         wzór bez podświetlenia                                                  podświetlony wzór

wzór lampy witrażowej podświetlenie szkła do lampy witrażowej

witraż płaski
oświetlenie witrażowe

 

3. Odpowiednio dopasowane elementy przekładamy na kopyto i lutujemy każde połączenie między elementami. W kloszu są dziesiątki metrów lutów. Ten klosz wymaga przepołowienia, jako że dolna część jest podwinięta do wnętrza lampy.

mała lampka do sypialni stołowa lampka witrażowa

lampa do salonu
 

4. Dopełnić klosz Elaborate Peony musi równie doskonała, ręcznie wykonana podstawa.

mała stojąca lampka witrażowa


Data dodania : 2011-01-11

 

W nowym roku 2011. prezentujemy najbardziej znaną lampę witrażową - Wisterię. Jest to klasyczny wzór stworzony w Tiffnay Studio przed ponad stu laty. Wisteria na całym świecie jest synonimem lamp tworzonych przez Louisa Comfort Tiffanego. Wzór tego klosza doskonale prezentuje piękno lamp witrażowych. Wisteria to niepowtarzalny kształt i niebywała misterność

Wykonana przez nas lampa jest wierną repliką działa
Louis Comfort Tiffanego. Zarówno wzór klosza, jak i kapa lampy oraz podstawa prezentują się identycznie jak na początku XX wieku w nowoijorskim Tiffany Studio.

Aby zobrazować wielkośc Wisterii postanowiliśmy pokazać jak została stworzona. Poniżej, w kilku migawkach widzą Państwo cztery tygodnie pracy. Widzicie 1950. ręcznie wykonanych elementów - pojedynczych szkieł. Każdy element został wycięty z tafli szkła, oszlifowany oraz owinięty miedzianą taśmą, a i to wszystko to tylko fragment pracy wykonanej dla stworzenia
Wisteri.



lampa witrażowa - Wisteria  lampa tiffany - Wisteria lampy witrażowe - Wisteria  lampy tiffany - Wisteria lampa witrażowa - Wisteria lampy witrażowe - Wisteria lampa tiffany - Wisteria lampy tiffany - Wisteria  lampa witrażowa - Wistaria
lampa witrazowa - Wisteria

Data dodania : 2010-11-22


       Dziś chcemy przybliżyć proces tworzenia lamp witrażowych. Pokazujemy fotograficzny reportaż ponieważ taka forma najlepiej ukaże kolejne etapy tworzenia dzieła. Pokazujemy te fazy produkcji, które mają najistotniejszy wpływ na stronę estetyczną gotowego produktu.
Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany bardziej szczegółowym opisem pracy artystów prosimykontakt. Chcemy podzielić się z Wami naszą pasją!   



1. Witraż swe piękno zawdzięcza światłu. Światło tworzy kolor. A dobranie odpowiedniego koloru to podstawa pracy witrażysty. Najtrudniejszy jest wybór szkła. Praca nad dziełem rozpoczyna się od doboru szkła.


lampa witrażowa

 

2. Na szkle rysujemy pojedyncze elementy wzoru. Wycinamy je diamentowymi nożami, a następnie szlifujemy ranty poszczególnych szklanych elementów. Tak przygotowane szkła układamy według wzoru.

lampa witrazowa 1lampa witrażowa 2

 

3. Tak przygotowane elementy (oszlifowane) oklejamy, na szczytach szkiełmiedzianą taśmą. Element opleciony miedzią musi ponownie wrócić na swe miejsce we wzorze, aby kolejno można było przenieść go na kopyto

lampa tiffany

lampy tiffanylampa tiffany

 

4. Gdy wszystkie elementy zostaną ułożone na kopycie witrażysta przystępuje do lutowania szkieł. Trzeba dbać przy tym o delikatność oraz równość spoin.

lampa witrażowa    lampa witrazowa                          

5. Gotowe
 

lampa witrażowa, mała lampa stojąca
 

Data dodania : 2010-09-06

 
Z dumą prezentujemy Nasze najnowsze dzieło - witraż płaski będący autorską realizacją projektu 
Stanisława Wyspiańskiego z 1904 roku.
 
Stanisław Wyspiański wykonał pastelowy rys witrażu na początku wieku. Nazwał go „Apollo – System słoneczny Kopernika”. Projekt artysta wykonał dla Towarzystwa Lekarskiego z Krakowa. Witraż zrealizowano. Jednakże w 1945 roku dzieło zostało zniszczone. Witraż odnowiono dopiero w 1972 roku i do dziś dnia przystraja wnętrza Domu Towarzystwa Lekarskiego w Krakowie. Natomiast pastelowy projekt witrażu S. Wyspiańskiego znajduje się w Muzeum Narodowym w Krakowie.
 
Nasza realizacja projektu „Apollo” jest prawdopodobnie drugą istniejącą, a trzecią w historii.witraż płaski apollo
Apollo | wiraż płaski | nasza realizacja

                                  Pastela - projekt ,,Apolla" wg S. Wyspiańskiego                             Nasza realizacja Apolla

Data dodania : P
P